0 Shares 1668 Views

Medianova Bulut Depolama Geçidi ile buluttaki verilerinize kolayca erişin!

Büyük miktarda dosya boyutlarına sahip bir firmaysanız veri depolama alanı satın almaya ihtiyacınız var demektir. Bu verilerin yedekli ve güvenli olduğuna da emin olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu depolama alanındaki verileriniz uygulamalarınızda doğru ve sürekli bir şekilde çalışmalıdır.

Verileriniz ve/veya uygulamalarınızın artması sizi daha çok depolama alanı satın almaya itecektir. Depolama alanınız ve depoladıklarınız arttıkça da bu alanları yönetmeniz zorlaşacaktır. Bu durum IT ekibinizi genişletmenize sebep olacaktır. Büyüme devam ettikçe daha çok cihaz ve personel almanız gerekecektir. Zamanla cihazlar eskiyecek, yenilenme ve güncelleme ihtiyaçları ortaya çıkacaktır. Fazla karmaşık ve yönetilmesi zor bir süreç öyle değil mi?

Tüm bu karmaşıklıktan kurtulmanın bir çözümü var elbette. Gelin bulut depolama teknolojilerine yakından bir göz atalım. Ve size sunduğu imkanları irdeleyelim.

Bulut depolama nedir?

Bulut depolama, ağ üzerinden verilere ölçeklenebilir bir depolama ve erişim kolaylığı sunan bir depolama hizmetidir. Bulut depolama ile kurumsal arşiv, mobil uygulamalar, büyük veri depolama ve analiz gibi birçok farklı işlemi hızlı, güvenli ve yedekli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bulut depolama ile verilerinizi yedekli bir şekilde depolayabilirsiniz. Bu hizmet ile depolama ihtiyacınız arttıkça yeni cihaz satın almak ve yönetmek zorunda olmayacaksınız.  Bulutta sınırsız depolama alanına sahipsiniz.  Kullandığınız depolama alanı kadar ödeme yaptığınız kolay, güvenilir ve yedekli bu depolama hizmeti ile yaşadığınız karmaşıklıktan kurtulabilirsiniz.  Tam da bu sebeplerle son yıllarda, bulut depolamanın kullanımı muazzam bir şekilde artmıştır.

Medianova’nın yeni STOOK bulut depolama hizmeti ile kurumsal verilerinizi yedekli ve güvenli bir şekilde depolayabilirsiniz. Yerli depolama hizmeti olan STOOK ile verileriniz ülke dışına çıkmadan depolanır. Hizmetimiz %100 AWS S3 uyumlu olarak çalışmaktadır.

Bulut depolama hizmetinde kritik konu verilere nasıl ve ne hızda ulaştığınızdır. Bulut depolama Bulut depolama geçidi (Cloud storage gateway), bulut müşteri araçları (cloud desktop client tools) ve web tabanlı uygulamalar ile erişilebilir.  Bunlar içinde en kullanışlı olanı Bulut Depolama Geçididir.

Bulut Depolama Ağ Geçidi (BDAG)

Bazı şirketler tüm süreçlerini buluta taşımış olsa da bazıları gizlilik veya güvenlik korkularıyla işlemlerini içeride yapmak ve yalnızca verileri buluta taşımak istiyor. BDAG bu soruna çözüm olmak adına ortaya çıkmıştır.

BDAG, müşteri uygulaması ile bulut depolama arasındaki veri aktarımını sağlayan bir network platfromdur. BDAG birden çok bulut depolama sağlayıcısı arasında arabulucu olarak çalışır. Bu platform farklı protokollerde çalışan sunucular arası veri transferini sağlar.

BDAG yerel veri merkezi ile bulut depolama servisi arasında bir proxy server hizmeti verir.

BDAG ile neler yapılabilir?

  • Buluttaki verileri son kullanıcılara sunar.
  • Farklı bulut depolama servisleri arası bağlantıyı sağlar.
  • Hızlı ve güvenli erişim sağlar.
  • Çok kullanılan verileri cache’de tutar, böylece dosya erişiminiz hızlanır.

Medianova sahip olduğu yerli bulut depolama ağı STOOK ile müşterileri arasında hizmet verecek bir BDAG teknolojisi sunmaktadır.  Sunduğu teknoloji STOOK ile AWS Storage, Google Cloud Storage, Microsoft Azure gibi depolama hizmetlerini birbirine bağlayan bir bulut depolama ağ geçidi sağlamaktadır. Medianova ile verileriniz küresel bulut ağı içinde güvenle ve süratle transfer edilmektedir.

You may be interested

Temel CDN (Content Delivery Network) Rehberi
CDN
3704 kişi okudu
CDN
3704 kişi okudu

Temel CDN (Content Delivery Network) Rehberi

Mujde Karakaya - November 3, 2020

Temel CDN Rehberi  - CDN Hakkında Her Şey Muhtemelen CDN’in (Content Delivery Network - İçerik Dağıtım Ağı) neyin kısaltması olduğunu biliyorsunuzdur. Tam olarak ne anlama geldiğini de…

HTTP Live Streaming (HLS)
Canlı Yayın
2258 kişi okudu
Canlı Yayın
2258 kişi okudu

HTTP Live Streaming (HLS)

Emre Emanet - December 21, 2020

HLS, Apple tarafından kendi ürünlerinde kullanmak üzere oluşturduğu video streaming (akış) protokolüdür. Ancak HLS zaman geçtikçe popülerleşti ve Android cihazlarda, akıllı televizyonlarda, oyun konsolları gibi birçok platform…

Web Sitesi Sıkıştırma Algoritmalarının Karşılaştırılması
Site Hızlandırma
1007 kişi okudu
Site Hızlandırma
1007 kişi okudu

Web Sitesi Sıkıştırma Algoritmalarının Karşılaştırılması

Emre Emanet - December 9, 2020

Web Sitesi Sıkıştırma Algoritmalarının Karşılaştırılması Tüketiciler, dijital içeriklere ve hizmetlere erişmek için giderek daha fazla web uygulamalarını kullanmayı tercih eder hale geldiler. Bir Google araştırmasına göre, insanların…

Eğitim? Evet lütfen!
HR
588 kişi okudu
HR
588 kişi okudu

Eğitim? Evet lütfen!

Nurdan Altunköse - December 7, 2020

Şirketimin eğitim ve gelişimime önem vermesini istiyorum ama ne kadar faydalanabiliyorum? Çalışanların şirketlerinden beklentileri arasında yaygın bir şekilde yer alan eğitim ve gelişim fırsatları artık birçok şirketin…

Most from this category