Özellikler

 • HTTP/2 PUSH ile Yüksek Performans

  HTTP/2 PUSH ile Yüksek Performans

  Medianova’nın yüksek performans ve hıza sahip yeni özelliği HTTP/2 PUSH ile tanıştınız mı? HTTP/2 PUSH (HTTP/2 Server Push) HTTP/2 Push, HTTP/2 protokolünde sunucunun kaynaklarını istemci iletişime geçer geçmez iletmesini sağlayan yeni bir özelliktir. Öncelikle HTTP’nin …Read More »
 • STOOK : Amazon S3’e Alternatif Yerli Object Storage

  STOOK : Amazon S3’e Alternatif Yerli Object Storage

  Stook bulut tabanlı bir Object Storage (nesne depolama) hizmetidir. Stook başlangıçta mevcut CDN ürünümüzde inhouse olarak kullandığımız bir platformdur. Bu platformun müşteri talepleri doğrultusunda geliştirilmesi ile Stook son halini almıştır. AWS S3’e alternatif yerli object storage ürünü …Read More »
 • İmaj Optimizasyonu ile Web Siteniz Daha Hızlı

  İmaj Optimizasyonu ile Web Siteniz Daha Hızlı

  İmaj optimizasyonu, web sitelerinde kullanılan görsellerin boyutlarının otomatik olarak küçültülmesini sağlayan bir sıkıştırma teknolojisidir. E-ticaret siteleri gibi ağırlıklı olarak görsel içerik barındıran sitelerin bu tür teknolojileri kullanması günümüzde neredeyse zorunlu hale gelmiştir. İyi bir web sitesi, …Read More »
 • Yeni Nesil Web Sıkıştırma Yöntemi Brotli !

  Yeni Nesil Web Sıkıştırma Yöntemi Brotli !

  Google tarafından 2016 Eylül ayında piyasaya sürülen yeni sıkıştırma algoritması Brotli ile ilgili, internet ortamında birçok değerlendirme yer aldı. Değerlendirmelerin bir kısmı, web sitesi geliştiricileri açısından Brotli’nin HTML, JavaScript ve CSS elamanlarının dosya boyutlarını hızla küçülterek …Read More »
 • Anycast DNS Nedir?

  Anycast DNS Nedir?

  Türkiye ve Orta Doğu’nun önde gelen CDN’i olarak Medianova’da daima vericilerle alıcılar arasındaki ağ iletişimi ve yönlendirmeyi geliştirme yolları arıyoruz. Güvenli adresleme ve yönlendirme yöntemi belirleyebilmenin yollarından biri Anycast DNS kullanmaktır. Bir çok kişi, hatta …Read More »
 • HTTP/2 ile Web Siteleri %50 Daha Hızlı !

  HTTP/2 ile Web Siteleri %50 Daha Hızlı !

  HTTP/2 tamamen modern dünya ihtiyaçları için tasarlanan yeni bir internet protokolüdür. Bu protokolün ana hedefleri arasında sitelerin hız performansını, verimliliğini ve güvenliğini artırmak gibi vazgeçilmez unsurlar yer almaktadır. Gelişen bu teknolojiyle birlikte; popüler tarayıcılar HTTP/2 teknolojisi ile uyumlu …Read More »
 • Medianova CDN ile Daha Hızlı Oyunlar

  Medianova CDN ile Daha Hızlı Oyunlar

  Oyun dünyasına her gün yeni cihazlar ve çoklu oyunculuğa yönelik yeni özellikler girmektedir. Online oyunlara yönelik talepler artmaya devam ederken, yenilikçi firmalar, kalıcı ve hızlı değişiklikler arayışına girmiştir. Medianova’da size, oyun deneyiminizi iyileştirmek için güçlü altyapı, caching …Read More »
 • Kurumunuzun Size Özel “Tube”u

  Kurumunuzun Size Özel “Tube”u

  Kurumsal Tube, kurumunuza görsel-işitsel içeriğini tek ve kolayca yönetilebilir bir sistemde organize etme olanağı sağlar. Güçlü güvenlik korumaları verilerinizi bilgisayar korsanlarından ve veri hırsızlarından korurken, yetkili kişilerin öğretici araçlara, şirket duyurularına ve kişiselleştirilmiş iletilere doğrudan …Read More »
 • Kurumsal Tube ile Çalışanlarınıza Ulaşın

  Kurumsal Tube ile Çalışanlarınıza Ulaşın

  Hayatta ve işte bazı şeyler kendiliğinden oluverir. Bazen, önemli eğitim ve toplantıları kaçırmak kaçınılmazdır. Ancak, bunun bir çözümü var. Kurumunuzun tüm iletişimini, oryantasyon toplantılarını ve eğitim modüllerini gece gündüz her zaman görüntülenebilecek şekilde tek noktadan …Read More »
 • Site Hızlandırma Hizmeti Hakkında Önemli Gerçekler

  Site Hızlandırma Hizmeti Hakkında Önemli Gerçekler

  Site hızlandırma SEO’nun önemli bir parçasıdır. İşletmeler, müşterilerin Google aramalarında kendilerini bulma şanslarını artırmak için site optimizasyonuna ihtiyaç duyarlar. Site hızlandırma, web sitenizi ziyaret eden potansiyel alıcılar ve müşteriler için heyecan verici bir deneyim sağlarken …Read More »
 • CDN Web Sitenizi Nasıl Hızlandırabilir?

  CDN Web Sitenizi Nasıl Hızlandırabilir?

  İçerik dağıtım ağı veya diğer adıyla CDN (Content Delivery Network), web sitelerine birçok avantaj sunar. CDN kullanmanın başlıca faydalarından biri, CDN’in web sitenizi hızlandırmasıdır. Ancak CDN bunu tam olarak nasıl yapar ve web sitenizin hızlanması …Read More »
 • BigData Analytics modülü StreamExtra Yayında

  BigData Analytics modülü StreamExtra Yayında

  Bilindiği üzere BigData son yıllarda global anlamda son derece konuşulan ama tam olarak nasıl fayda sağlayacağının net olmadığı bir konu. Biz de Türkiye’nin en büyük CDN şirketi olarak ciddi anlamda BigData ile uğraşmakta ve bu …Read More »