0 Shares 2246 Views

Medianova ISO Standartlarınca Tescillendi!

Medianova hizmet ve ürünlerinin uluslararası standartlara uygunluğunu
ISO 9001 (Kalite Yönetimi), ISO 10002 (Müşteri Memnuniyet Yönetimi), ISO 27001 (Bilgi Güvenliği) sertifikalarını alarak tescillemiştir.

Firmamız Kalite Yönetimi Sistemi kapsamında standartlar belirlemiştir. Personel eğitimleri, izinleri, kurum içi bilgi ve doküman paylaşımı gibi birçok konudaki Personel yönetimi, (kalite yönetimini en önemli hususlarından) Kolay IK® üzerinden sistematik olarak yapılmaktadır.  Öte yandan, personelimizin iş takibi ve yönetimi amacıyla Jira® yazılımı kullanılmaktadır. Jira® üzerinden iş takibi günlük olarak yapılmaktadır. Bu sayede iş süreç yönetimi büyük bir başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi’nde ise Manage Engine Help Desk kullanılmaktadır. Bu sayede müşterilerin talep ve şikayetleri anlık olarak bu sistem üzerinden takip edilmektedir.  7/24 Fanatik destek strateji bilinciyle ortalama 4 dakika gibi yüksek geri dönüş hızıyla müşteri memnuniyetimizi maksimum seviyede tutmaktayız.

Kalite Yönetimi, Müşteri Memnuniyeti ve Bilgi Güvenliği yönetim sistemleri standardizasyonu ile firmamız küresel hedeflere ulaşma misyonunun önemli bir ayağını gerçekleştirmiştir.

Peki bu yönetim sistemleri nelerdir?

TS EN ISO 9001:2015 – Kalite Yönetim Sistemi

ISO 9001Teknolojinin gelişmesi ile beraber firmalar arası rekabet hızla artmaktadır. Bu durum firmaları ekonomik bir yarışa itmektedir. Bu yarışta ipi göğüslemek, en doğru ürünü ve hizmeti sağlamakla mümkün olacaktır. Bunun için, üretimden satışa, tüm süreçleri ele alan bir Kalite Yönetim Mekanizması uygulanmalıdır. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Standartları, bu alandaki en kapsamlı uluslararası standartlar halini almıştır

Medianova, sunduğu hizmetleri; uluslararası bir kalite yönetim sistemine uygun olarak ortaya koymaktadır. ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi belgesi ile ürün ve hizmet kalite sürekliliğini belgelemektedir.

ISO 10002:2014- Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi

İnternet teknolojilerinin yaygınlaştığı günümüz dünyasında müşteri memnuniyeti, bu teknolojileri üreten firmalar için önemli bir

ISO 10002konu haline gelmiştir. Firmaların marka değerlerini yükseltmeleri ve korumaları, mevcut müşterilerinin memnuniyetine ve yeni müşteri kazanımına bağlıdır.

ISO 10002 (Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi), müşteri talep ve şikayetlerinin yerine getirilmesi ile hizmet kalitesinin arttırılması taahhütlerinin takibini öngörmektedir. Medianova bu taahhütleri ve uyguladığı uluslararası standartları ISO 10002 ile belgelendirmiştir. Böylece geçmişte olduğu gibi gelecekte de müşteri memnuniyetini esas alacağını garanti etmektedir.

Medianova  “Fanatik Destek” stratejisi kapsamında son 12 aylık ortalamalara bakılınca, her gelen istek ve probleme ortalama 4 dakika içinde geri dönüş sağlamaktadır.

ISO 27001TS EN ISO 27001:2013 -Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

Bilgi yazılı, insan hafızası, görsel veya elektronik ortamda saklanabilir. Bilginin bütünlüğünün korunması, gizliliği ve gerektiğinde standartlara uygun kullanılmasına bilgi güvenliği yönetimi denir. Kurumlar için bilgi ne kadar önemli ise bu bilginin sürekliliği ve korunumu da bir o kadar önemlidir. Günümüzde kurum içi bilgi, belge ve videolar sistemli ve güvenli bir şekilde kullanılıp korunmalıdır. Kurumsal Tube gibi platformlar ile banka ve askeriye gibi bilgi güvenliğinin çok kritik olduğu kurumlarda, video ve benzeri dökümanlar, internet ortamına aktarılmadan kurumun kendi ağında kayıt altına alınmaktadır.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, güvenliği sağlanacak bilgi için kişilerin, bilgi sistemlerinin ve süreçlerin yönetilmesinin standardize edildiği bir yönetim sistemidir. Bu sistem bilgiyi korumak ve taraflara güven sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Medianova bağımsız kuruluşlar tarafından sunulan ISO 27001 belgesini temin ederek bilgi güvenliği konusunda kurum ve müşterilerinin bilgilerini güvence altına almayı taahhüt etmiştir.

Standartlarımız hakkında detaylı bilgi almak için support@medianova.com‘a mail atabilir ya da +90 212 275 5456 nolu telefondan destek ekibimize ulaşabilirsiniz.

You may be interested

Temel CDN (Content Delivery Network) Rehberi
CDN
6709 kişi okudu
CDN
6709 kişi okudu

Temel CDN (Content Delivery Network) Rehberi

Mujde Karakaya - November 3, 2020

Temel CDN Rehberi  - CDN Hakkında Her Şey Muhtemelen CDN’in (Content Delivery Network - İçerik Dağıtım Ağı) neyin kısaltması olduğunu biliyorsunuzdur. Tam olarak ne anlama geldiğini de…

Canlı Yayını 10 İpucu ile Geliştirin
Canlı Yayın
626 kişi okudu
Canlı Yayın
626 kişi okudu

Canlı Yayını 10 İpucu ile Geliştirin

Sıla Saltoğlu - April 15, 2022

Canlı Yayın Etkileşimlerinizi artırmanın en verimli yolunu arıyorsanız doğru yere geldiniz: Canlı Yayın. Canlı yayın, başlangıcından bu yana hızla büyüdü ve bu nedenle birçok endüstri yeni araç…

Destek: Medianova’nın Yapı Taşı
CDN
2103 kişi okudu
CDN
2103 kişi okudu

Destek: Medianova’nın Yapı Taşı

medianova - November 3, 2021

Destek: Medianova'nın Yapı Taşı Müşteriler için hizmetleri ve uygulamaları kullanırken bir soruna takılıp kalmak ve ardından doğru çözümü sunacak ürün temsilcisine ulaşmak için uğraşırken sonsuz e-posta zincirleri,…

Web Application Firewall
CDN
1180 kişi okudu
CDN
1180 kişi okudu

Web Application Firewall

medianova - September 30, 2021

Medianova CDN,web sitenizi korumak, daha güvenli ve ölçeklenebilir bir çözüm sunmak için Web Application Firewall (WAF) katmanını yakın zamanda etkinleştirdi. Güvenlik, İnternet'in başlangıcından beri her zaman temel…

Most from this category

Temel CDN (Content Delivery Network) Rehberi
CDN
6709 kişi okudu
6709 kişi okudu

Temel CDN (Content Delivery Network) Rehberi

Mujde Karakaya - November 3, 2020
HTTP Live Streaming (HLS)
Canlı Yayın
4076 kişi okudu
4076 kişi okudu

HTTP Live Streaming (HLS)

Emre Emanet - December 21, 2020
Eğitim? Evet lütfen!
HR
1617 kişi okudu
1617 kişi okudu

Eğitim? Evet lütfen!

Nurdan Altunköse - December 7, 2020