Medianova Bulut Depolama Geçidi ile buluttaki verilerinize kolayca erişin!

Büyük miktarda dosya boyutlarına sahip bir firmaysanız veri depolama alanı satın almaya ihtiyacınız var demektir. Bu verilerin yedekli ve güvenli olduğuna da emin olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu depolama alanındaki verileriniz uygulamalarınızda doğru ve sürekli bir şekilde çalışmalıdır.

Verileriniz ve/veya uygulamalarınızın artması sizi daha çok depolama alanı satın almaya itecektir. Depolama alanınız ve depoladıklarınız arttıkça da bu alanları yönetmeniz zorlaşacaktır. Bu durum IT ekibinizi genişletmenize sebep olacaktır. Büyüme devam ettikçe daha çok cihaz ve personel almanız gerekecektir. Zamanla cihazlar eskiyecek, yenilenme ve güncelleme ihtiyaçları ortaya çıkacaktır. Fazla karmaşık ve yönetilmesi zor bir süreç öyle değil mi?

Tüm bu karmaşıklıktan kurtulmanın bir çözümü var elbette. Gelin bulut depolama teknolojilerine yakından bir göz atalım. Ve size sunduğu imkanları irdeleyelim.

Bulut depolama nedir?

Bulut depolama, ağ üzerinden verilere ölçeklenebilir bir depolama ve erişim kolaylığı sunan bir depolama hizmetidir. Bulut depolama ile kurumsal arşiv, mobil uygulamalar, büyük veri depolama ve analiz gibi birçok farklı işlemi hızlı, güvenli ve yedekli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bulut depolama ile verilerinizi yedekli bir şekilde depolayabilirsiniz. Bu hizmet ile depolama ihtiyacınız arttıkça yeni cihaz satın almak ve yönetmek zorunda olmayacaksınız.  Bulutta sınırsız depolama alanına sahipsiniz.  Kullandığınız depolama alanı kadar ödeme yaptığınız kolay, güvenilir ve yedekli bu depolama hizmeti ile yaşadığınız karmaşıklıktan kurtulabilirsiniz.  Tam da bu sebeplerle son yıllarda, bulut depolamanın kullanımı muazzam bir şekilde artmıştır.

Medianova’nın yeni STOOK bulut depolama hizmeti ile kurumsal verilerinizi yedekli ve güvenli bir şekilde depolayabilirsiniz. Yerli depolama hizmeti olan STOOK ile verileriniz ülke dışına çıkmadan depolanır. Hizmetimiz %100 AWS S3 uyumlu olarak çalışmaktadır.

Bulut depolama hizmetinde kritik konu verilere nasıl ve ne hızda ulaştığınızdır. Bulut depolama Bulut depolama geçidi (Cloud storage gateway), bulut müşteri araçları (cloud desktop client tools) ve web tabanlı uygulamalar ile erişilebilir.  Bunlar içinde en kullanışlı olanı Bulut Depolama Geçididir.

Bulut Depolama Ağ Geçidi (BDAG)

Bazı şirketler tüm süreçlerini buluta taşımış olsa da bazıları gizlilik veya güvenlik korkularıyla işlemlerini içeride yapmak ve yalnızca verileri buluta taşımak istiyor. BDAG bu soruna çözüm olmak adına ortaya çıkmıştır.

BDAG, müşteri uygulaması ile bulut depolama arasındaki veri aktarımını sağlayan bir network platfromdur. BDAG birden çok bulut depolama sağlayıcısı arasında arabulucu olarak çalışır. Bu platform farklı protokollerde çalışan sunucular arası veri transferini sağlar.

BDAG yerel veri merkezi ile bulut depolama servisi arasında bir proxy server hizmeti verir.

BDAG ile neler yapılabilir?

  • Buluttaki verileri son kullanıcılara sunar.
  • Farklı bulut depolama servisleri arası bağlantıyı sağlar.
  • Hızlı ve güvenli erişim sağlar.
  • Çok kullanılan verileri cache’de tutar, böylece dosya erişiminiz hızlanır.

Medianova sahip olduğu yerli bulut depolama ağı STOOK ile müşterileri arasında hizmet verecek bir BDAG teknolojisi sunmaktadır.  Sunduğu teknoloji STOOK ile AWS Storage, Google Cloud Storage, Microsoft Azure gibi depolama hizmetlerini birbirine bağlayan bir bulut depolama ağ geçidi sağlamaktadır. Medianova ile verileriniz küresel bulut ağı içinde güvenle ve süratle transfer edilmektedir.

You may be interested

GPU ile Hesaplama: Hızlanmanın Vazgeçilmez Parçası
Teknoloji
442 kişi okudu
Teknoloji
442 kişi okudu

GPU ile Hesaplama: Hızlanmanın Vazgeçilmez Parçası

ahmetaris - Mayıs 15, 2019

GPU ile Hesaplama: Hızlanmanın Vazgeçilmez Parçası GPU ile hesaplama bilgisayar sistemlerinde Grafik Hesaplama Birimleri’nin (Graphics Processing Units – GPU) hesaplama işlerini hızlandırmak amacıyla kullanılması anlamına gelmektedir. GPU’lar…

Medianova – Cloudflare Karşılaştırması
Uncategorized
521 kişi okudu
Uncategorized
521 kişi okudu

Medianova – Cloudflare Karşılaştırması

ahmetaris - Mayıs 2, 2019

Medianova - Cloudflare Karşılaştırması Kişisel ya da parçası olduğunuz kurum ya da kuruluşa ait bir web siteniz / uygulamanız var. Siteniz resim, video gibi birçok içerik barındırıyor.…

Medianova WordPress Plugin (Eklenti) Hizmetinizde!
CDN
380 kişi okudu
CDN
380 kişi okudu

Medianova WordPress Plugin (Eklenti) Hizmetinizde!

ahmetaris - Nisan 16, 2019

CDN'ler, mimarisindeki edge sunucular vasıtasıyla web sitenizin içeriklerini hızlı bir şekilde son kullanıcılara ulaştıran bulut bilişim platformlarıdır.  CDN'in coğrafi olarak dağıtık yapısı ile origininize çok uzak noktadan…

Most from this category