Güncel Yazılar

 • WebP’nin Bilmeniz Gereken Yararları

  WebP’nin Bilmeniz Gereken Yararları

  WebP’nin Bilmeniz Gereken Yararları Artık bildiğimiz üzere içerik, online pazarlamanın kralı ve imajlar eşliğinde sunulan faydalı bir içerik, günümüzde online işletmeler için önemli bir online stratejiye dönüştü. Artık insanlar yalnızca imaj tabanlı içeriğin hafızalara daha …Read More »
 • İmaj Optimizasyonu Nedir ve Web Sitelerinin Daha Hızlı Yüklenmesini Nasıl Sağlar?

  İmaj Optimizasyonu Nedir ve Web Sitelerinin Daha Hızlı Yüklenmesini Nasıl Sağlar?

  Günümüzde her önde gelen teknoloji şirketi, Amazon, eBay, Facebook ve Google da dahil olmak üzere imaj optimizasyonunu ciddiye alıyor. Sizce neden? Çünkü imaj optimizasyonunun sayfa yükleme hızına doğrudan etkisi vardır. Dünyanın en iyi web sitesine …Read More »
 • Medianova’nın En Yeni CDN Teknolojisi: Virtualized CDN (vCDN)

  Medianova’nın En Yeni CDN Teknolojisi: Virtualized CDN (vCDN)

  vCDN (sanallaştırılmış CDN), konteynerize fonksiyonlarıyla geleneksel CDN’lere kıyasla yüksek performans ve çevik hizmetler sunan bir platformdur. vCDN’i daha iyi anlamak için öncelikle CDN ile ilgili kavramları hatırlayalım. CDN Nedir?  CDN basitçe web sitelerinin imaj, müzik …Read More »
 • Medianova EdgeCache™ Teknolojisi Nedir ve Nasıl Çalışır?

  Medianova EdgeCache™ Teknolojisi Nedir ve Nasıl Çalışır?

  Medianova EdgeCache™ Teknolojisi Nedir ve Nasıl Çalışır? Sürekli daha etkin bir performans ve kaynak kullanımı için uğraştığımız için, yararlanabileceğimiz yeni teknolojileri durmadan araştırıyoruz. Bu kez, markamız olarak tescil edilen ve Medianova’nın altyapısında ve istediğimiz her …Read More »
 • AKSELA’daki Yeni Özelliğimiz: API Caching

  AKSELA’daki Yeni Özelliğimiz: API Caching

  Sizlere yeni özelliğimizi tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz: Artık, AKSELA’da POST isteklerini önbelleğe almak (caching) mümkün. Peki bu bize nasıl bir fayda sağlıyor? Aslında, bu yeni özellik yoğun bir şekilde – neredeyse her seferinde aynı olan- API …Read More »
 • GPU ile Hesaplama: Hızlanmanın Vazgeçilmez Parçası

  GPU ile Hesaplama: Hızlanmanın Vazgeçilmez Parçası

  GPU ile Hesaplama: Hızlanmanın Vazgeçilmez Parçası GPU ile hesaplama bilgisayar sistemlerinde Grafik Hesaplama Birimleri’nin (Graphics Processing Units – GPU) hesaplama işlerini hızlandırmak amacıyla kullanılması anlamına gelmektedir. GPU’lar zaman içinde evrime uğramışlar ve günümüzde birçok uygulama …Read More »
 • Medianova – Cloudflare Karşılaştırması

  Medianova – Cloudflare Karşılaştırması

  Medianova – Cloudflare Karşılaştırması Kişisel ya da parçası olduğunuz kurum ya da kuruluşa ait bir web siteniz / uygulamanız var. Siteniz resim, video gibi birçok içerik barındırıyor. Sadece bulunduğunuz şehir ya da ülkede hizmet vermek …Read More »
 • Medianova WordPress Plugin (Eklenti) Hizmetinizde!

  Medianova WordPress Plugin (Eklenti) Hizmetinizde!

  CDN’ler, mimarisindeki edge sunucular vasıtasıyla web sitenizin içeriklerini hızlı bir şekilde son kullanıcılara ulaştıran bulut bilişim platformlarıdır.  CDN’in coğrafi olarak dağıtık yapısı ile origininize çok uzak noktadan istek yapan kullanıcılara bile, içerikleriniz çok hızlı bir …Read More »
 • Sunucusuz (Serverless) Hesaplama: Evrilmiş Bulut

  Sunucusuz (Serverless) Hesaplama: Evrilmiş Bulut

  Sunucusuz (Serverless) Hesaplama: Evrilmiş Bulut Sunucusuz (Serverless) Hesaplama bir servis olarak fonksiyonları çalıştırma (Function-as-a-Service – FaaS) formundaki Bulut Hesaplama konseptinde tanımlanan yeni bir hesaplama yaklaşımıdır [1-3]. Bulut Hesaplama kolaylık ve verimlilik ihtiyaçları nedeniyle doğal bir …Read More »
 • Hybrid CDN: Private CDN ve Multi-CDN dayanışması!

  Hybrid CDN: Private CDN ve Multi-CDN dayanışması!

  Hybrid CDN, firmaların özel amaçlarına uygun Private CDN hizmeti ile geleneksel veya Multi-CDN’lerin birlikte sunulduğu bir CDN Hizmetidir. Bu hizmet ile hem kendi özel CDN ağınıza sahip olurken hem de yüksek performanslı bir CDN hizmetine …Read More »